۷ روز ضمانت عودت کالا

هدف مجموعه ی بای واچ فقط فروش کالا و ارائه ی آن به مشتری نیست،هدف ما بدست آوردن سرمایه که همان رضایت خریداران است میباشد و رضایتمندی و آسودگی خاطر مشتریان همواره از اولویت های بای واچ بوده است. از این سو برای راحتی مشتریان گرامی شرایط تست کالا و بازگشت آن پس از ۷ روز را تعیین نموده ایم.
۷_ روز ضمانت بازگشت کالا چه شرایطی دارد؟
مطابق ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک در هر معامله از راه دور مصرف كننده بايد حداقل هفت روز كاري، وقت براي انصراف (حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل داشته باشد. تنها هزينه تحميلي بر مصرف كننده هزينه باز پس فرستادن كالا خواهد بود.
۱-اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:
این تفاوت ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری باید به بای واچ اطلاع داده شود. _لازم است کارتن یا جعبه ی اصلی محصول سالم باشد و از دور ریختن آن اجتناب شود. در صورتیکه این تفاوت قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده و پلمپ به بای واچ بازگردانده شود در صورت باز شدن پلمپ یا استفاده از کالا امکان رسیدگی به درخواست مشتری وجود ندارد. مسئولین فنی ظرف مدت ۷۲ ساعت از دریافت کالا به بررسی تفاوت پرداخته و در صورت تایید کارشناس کالا برای مشتری تعویض می گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده می شود.
۲-وجود ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده:
اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز کاری پس از دریافت کالا، به بای واچ اطلاع داده شود.این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری ( شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. _حتما کارتن و جعبه ی اصلی محصول را تا پایان ۷ روز استفاده، نگهداری کنید و از دور ریختن آن اجتناب کنید. _یادداشت کردن توضیحات،ادرس،برچسب زدن،یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه ی اصلی کالا یا پاره کردن یا مخدوش کردن آن،امکان استفاده از شرایط بازگشت را ازبین خواهد برد. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل نمی‌شود.
۳- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:
اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات بای واچ اطلاع داده شود. اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد. مجموعه بای واچ کالاهایی که هیچ کدام از گزینه های بالا را شامل نمی شود مرجوع نمیکند و در شرایط خاص برگرداندن آن پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش می باشد، چرا که کالاهای خاص و اجناس لوکس و کالاهایی که کم فروش می باشند و همچنین کالاهایی که به درخواست مشتری خریداری می شوند از این شرایط مثتثنی می باشند که فقط با تایید کارشناسان فروش و به قیمت روز محاسبه و مرجوع خواهند شد. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد و در نهایت هزینه ی پرداخت شده توسط مشتری بعد از ۳ روز کاری به حساب وی عودت داده خواهد شد.
۴_اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:
در صورتی که آسیب قبل از تحویل گرفتن بسته قابل مشاهده باشد ، مشتری میتواند از تحویل گرفتن بسته خودداری نماید تا کالا برای بررسی و ارسال مجدد به بای واچ مرجوع شود. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه ی مرسوله ها و تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر است و اعلام بارنامه ی مرسوله به این معنی است که بروز هرگونه آسیب در حمل و نقل به عهده ی موسسه حمل و نقل کننده می باشد و چرخ و یدک تنها در صورت تایید شرکت حمل و نقل کننده خسارت را جبران می نماید. کالای آسیب دیده و تمام لوازم جانبی آن باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به انضمام صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده به بای واچ ارسال شود.
*چگونگی ارسال محصول لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید. – از ارسال کالا بدون هماهنگی جداً، خودداری کنید.
_ برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی مثل جعبه ، ساک دستی ،دفترچه راهنما،کارت گارانتی ،بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
_ فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید.
_ اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
_ اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با بای واچ تماس بگیرید. در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لطفا توجه فرمایید که هزینه های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده ی مشتری است و بای واچ تعهدی در قبال این هزینه ها ندارد ولی هزینه ی پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست،پس از تایید خدمات پس ازفروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
_ درصورت لزوم ،جعبه اصلی را درون کارت دیگری بگذارید و آن را ارسال کنید و از نوشتن آدرس روی کارتن اصلی خودداری کنید.
محاسبه هزینه ارسال:
_ در صورتی، هزینه‌های ارسال به عهده بای واچ است که ایرادات فنی، وجود مغایرت فنی،فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری،به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش بای واچ برسد.
_ به منظور واریز هزینه ی پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت بای واچ ارسال شود.
۵_رسیدگی به درخواست مشتری پس از دریافت کالا چگونه خواهد بود؟
_ابتدا کارشناسان خدمات پس از فروش با واچ ایرادات گفته شده توسط مشتری را بررسی میکنند که این امر زمانی بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد،اگر ایرادات تایید شود کالا تعویض خواهد شد یا مشتری میتواند کالا را با مدل موجود در سایت بای واچ جایگزین کند. باید به این نکته توجه داشت که کالای تعویضی باید در انباز شرکت موجود باشد اگر بنا به شرایط محصول در انبار شرکت موجود نباشد بای واچ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال خواهد کرد و یا وجه کالای مرجوع را به حساب مشتری واریز می کند.
_مبرهن است که در صورت انتخاب کالای دیگر،تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی(مبلغ درج شده در فاکتو) محاسبه و قبل از ارسال تسویه میشود،برای کالای گران تر مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان تر بای واچ تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
_اگر بعداز بررسی وضعیت کالا نیاز به استرداد وجه باشد حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد، وجه بازگشتی تنها به حسابی واریز می‌گردد وه هزینه ی سفارش با آن پرداخت شده و بای واچ در قبال درخواست مشتری برای عوت وجه به حسابی دیگر مسئولیتی ندارد.
_کارشناسان بای واچ مستلزم رعایت استاندارد های ابلاغ شده توسط شرکت ها و نمایندگی های مجاز محصولات ارائه شده در سایت بای اچ هستند،بنابراین علی رغم تصور آنکه تست کالا می‌تواند سریع انجام شود اما در عمل رعایت رویه های تست زمان بر است و در برخی موارد احتیاج به هماهنگی با نمایندگی های مجاز آن کالا دارد به همین دلیل زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا ۲۴ الی ۴۸ ساعت در نظر گرفته شده است.
_معیار عمل و اقدام سایت،نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس‌از فروش بای واچ است.  و در آخر شما می‌توانید درخواست خود را از طریق تلفن ۲۸۴۲۷۰۷۹(۰۲۱) واحد خدمات پس از فروش به ما اطلاع بدهید و یا پیام خود را از طریق صفحه ی “تماس با ما” ارسال کنید .