راهنمای خرید ساعت

چه ساعتی بهم میاد؟

چه ساعتی بهم میاد

چه ساعتی بهم میاد؟

ساعت وسیله ای جهت نمایش زمان و تاریخ است، اما این تنها کاربرد ساعت نیست و استفاده از آن به عنوان یک اکسسوری تکمیل کننده تیپ و استایل بر هیچ کسی پوشیده نیست.

ساعت نمایانگر شخصیت و استایل فرد می باشد و جزء پوشش های تزئینی محسوب می شود. همانگونه که پوشش و لباس هر فرد استایل و ویژگی های شخصیتی آن فرد را بیان میکند ساعت نیز وسیله ای برای بیان استایل فرد محسوب می شود.

شاید شما نیز شنیده باشید که در کشورهای پیشرفته یکی از موارد مهم در آزمونهای مصاحبه ای کشورهای پیشرفته توجه به ساعت، واکس کفش، ادکلن افراد می باشد، دلیل این امر بسیار واضح است؛ معمولا افرادی که دوست دارند ورزشکار باشند همیشه ساعت های اسپرت و ورزشی را انتخاب میکند، افراد هنرمند ساعت هنری و دیپلمات ها ساعت های رسمی را ترجیح می دهند. به عبارتی ساعت کلیات شخصیتی یک فرد را به نمایش می‌ گذارد.

 

 

چه ساعتی بهم میاد؟

 

چه ساعتی بخریم که به استایلمون بیاد؟

شاید فکر کنید که خرید صرفا باید بر اساس سلیقه شخصی باشد و هر کس می تواند ساعت دلخواهش خودش را انتخاب کند، اما به این نکته نیز باید توجه کنید که یک انتخاب نادرست میتواند فاجعه بار باشد، تصور کنید کسی با کت و شلوار رسمی کفش اسپرت یا کتونی بپوشد.

در مورد ساعت نیز امکان رخ دادن چنین فجایعی زیاد است چون معمولا اطلاعات افراد در این زمینه کمتر ماست.

ما در این مقاله سعی داریم تا ساعت مناسب با استایل شما را معرفی کنیم.

در ابتدا باید گفت که ساعت بیشتر یک وسیله ی تزئینی است و نباید آن را با لباس های خود ست کنید مگر اینکه لباس ها کاملا هم رنگ باشند که در این حالت باید ساعت مچی شما نیز رنگ لباس هایتان باشد‌.

استفاده از ساعت باید به گونه ای باشد که در یک نگاه به تیپ فرد ساعت به خوبی خود را نشان دهد و به چشم بیاید، اما اگر در نگاه اول ساعت فرد دیده نشود به این معنی است که فرد اصلا ساعتی به دست ندارد و این شخص برای زمان ارزشی قائل نیست و اهل برنامه ریزی نمی باشد.

در انتخاب ساعت حتما به این نکته توجه داشته باشید که ساعت باید با هارمونی رنگ تیپ همخوانی داشته باشد و در دست به خوبی در یک نگاه خود را نمایش دهد.

اندازه ساعت باید به اندازه ی مچ دست باشد مگر اینکه ساعت اسپرت یا ورزشی باشد، هنگام خرید همیشه به قطر ساعت توجه داشته باشید که از مچ دست بیرون نزند.

نکته ی سوم اینکه هرگز ساعت را بر روی لباس حتی برای زیباتر تر دیده شدن هم نپوشید.

آقایان حتما توجه کنند که در ساعت های چرمی معمولا باید بین بند ساعت و مچ دست یک انگشت به راحتی جا شود و در ساعت هایی که بند فلزی دارند دو انگشت جا شود.

در ساعت های زنانه این اندازه ها باید کمی بیشتر باشد زیرا بهتر است ساعت زنانه کمی بر روی دست بیفتد تا بهتر دیده شود.

به افرادی که معمولا استایل تک رنگی دارند نیز توصیه می شود که ساعتی با همان رنگ تیپ ولی روشن تر یا تیره تر استفاده کنند که با تیپ فرد همخوانی داشته باشد و نیز ساعت دیده شود.

معمولا ساعتها را با کفش، کمربند، سگک کمربند، و زیور آلاتی مثل دستبند ست می کنند.

اگر قصد دارید ساعت خود را با استایلتان ست کنید سعی کنید بیشتر با این وسایل و مخصوصا زیور آلات ست کنید.

سعی کنید برای هر تیپی ساعتی را تهیه کنید و با آن تیپ استفاده کنید.

برای لباس های مجلسی یک ساعت کلاسیک و مجلسی، برای تیپ اسپرت و ورزشی یک ساعت ورزشی و یک ساعت روزمره برای استفاده معمولی خرید کنید.

سعی کنید ساعت روزمره تان با انواع تیپ های روزمره همخوانی داشته باشد.

رنگ های مشکی و سفید و طوسی و غیره رنگهایی خنثی هستند و با هر ترکیب رنگی همخوانی دارند.

اگر اعتقاد دارید که استایل فرد و ساعت مچی او نشان دهنده ی کلیات شخصیت اوست از استفاده از ساعت های غیر اورجینال حتما بپرهیزید زیرا اینکار اطرافیان را نسبت به شما بدبین میکند.

افراد موفق همیشه با توجه به زمان و برنامه ریزی طبق آن به کارهایشان می رسند به همین دلیل به ساعت مچی علاقه دارند و ساعت های اورجینال را از غیر اورجینال به آسانی تشخیص می دهند.

اگر دوست دارید مورد توجه افراد موفق باشید حتما از ساعت اورجینال استفاده کنید.

اگر فردی هستید که به سادگی بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت می دهید و تمایلی به استفاده از مدل های شلوغ و طرح دار ندارید از ساعت ساده، و برعکس اگر تیپ شما شلوغ و اسپرت باشد بهتر است از ساعت هایی که صفحه شلوغ و اسپرت دارند استفاده نمایید.

به ساعت سلبریتی ها و افراد مشهور خیلی توجه نکنید چون تیپ سلبریتی ها معمولا خاص و متفاوت است و متناسب با تیپ و استایلشان ساعتی را انتخاب می کنند.

اگر قصد دارید ساعتی که سلبریتی ها استفاده میکنند را استفاده کنید بهتر است از لباس و زیورآلات آنها هم استفاده کنید، اما در کل بهتر است ساعتتان مناسب با تیپ خودتان باشد تا مناسب با لباس هایی که سلبریتی ها بر تن می کنند و شما آنها را نمی پوشید.

خانم ها حتما توجه داشته باشید که در صورت استفاده ی زیاد از زیور آلات بهتر است از ساعت هایی که هماهنگ با این زیورآلات و ترجیحا فلزی و هم رنگ زیورآلاتتان هستند استفاده کنید.

در صورتی که علاقه ای به زیورآلات ندارید بهتر است ساعت بند چرم یا ساعتهای بند فلزی ساده را انتخاب کنید.

خانم ها همچنین می توانند ساعتشان را با کیف و تزئینات روی آن نیز ست کنند که بسیار عالی دیده می شود.

خانم های عزیز توجه کنند که ساعت را با لاک ناخن هایشان ست نکنند و اگر قصد اینکار را دارید فقط میتوانید رنگ لاک را با رنگ صفحه ی ساعت ست کنید، نه با بندهای آن.

ساعت های مناسب نوجوانان، ساعت هایی هستند که از رنگ های متنوع و روشن تشکیل شده اند و محبوبیت ویژه ای نیز برای نوجوانان، ‌دانش آموزان یا حتی دانشجویان دارند.

با توجه به نکات بالا و استفاده از آن ها می توانید ساعتی مناسب با استایل خود خریداری کنید.

اما برای خرید ساعت، شناخت تیپ انواع ساعت ها نیز لازم است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *