نامزدهای اماراتی سفر به فضا معرفی شدند

به گزارش ایسنا، بررسی وضعیت پزشکی متقاضیان طی سه هفته در مرکز آموزش فضانوردان روسیه انجام می‌شود و بر اساس نتایج این بررسی، دو نامزد انتخاب خواهند شد.آماده سازی فضانورد اصلی و پشتیبان امارات برای پرواز به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) بلافاصله بعد از مشخص شدن دو نامزد نهایی آغاز خواهد شد.
پرواز نخستین فضانورد امارات به ایستگاه فضایی بین المللی برای 5 آوریل 2019 برنامه ریزی شده و 10 هفته ادامه خواهد داشت. این سفر به همراه الگ اسکریپوچکا (Oleg Skripochka) از روسکاسموس و کریستینا هاموک- کوچ (Christina Hammock-Koch) بر عرشه ناو سایوز ام.اس-12 (Soyuz MS-12) انجام خواهد شد. فضانورد اماراتی در 15 آوریل با سرنشینان سفینه سایوز ام. اس-10 (Soyuz MS-10) به زمین بر می‌گردد.

کریکالیف مدیر اجرایی برنامه های فضایی سرنشیندار روسکاسموس به نمایندگان رسانه های همگانی درباره این همکاری گفت: “ما همکاری عملی با مرکز فضایی محمد بن راشد برای آماده سازی پرواز اولین فضانورد امارات متحده عربی آغاز کرده‌ایم و انتظار داریم که تعامل ما با آنها بلند مدت و راهبردی باشد.”
یوسف شیبانی مدیر عامل شرکت مرکز فضایی محمد بن راشد نیز گفت: “ما از همکاری سازنده و مثبت با سازمان دولتی روسکاسموس که تاریخی غنی و افتخار آمیز دارد خوشحالیم و مشتاقانه منتظر ارزیابی دقیق از وضعیت پزشکی هر یک از نامزدها هستیم که گامی مهم در روند انتخاب نخستین فضانورد امارات بشمار می رود.

” روسکاسموس کتابچه راهنمای کاربردی شرکت فضایی گلاوکاسموس روسیه در این دوره را به طرف اماراتی متحده عربی ارائه داد.
مرکز فضایی محمد بن راشد در سال 2006 برای انجام برنامه فضایی ملی امارات تاسیس شد. این مرکز تولید و کنترل ماهواره‌های سنجش از دور زمین را بر عهده دارد، تصاویر و خدمات فضایی را بر اساس آنها به مصرف کنندگان در سراسر جهان ارائه می دهد.
این مرکز قصد دارد در سال 2021 یک کاوشگر برای جمع آوری اطلاعات علمی در مورد “سیاره سرخ”، به مریخ بفرستد. همچنین در چارچوب برنامه های ملی فضایی مسئول برگزاری “ماموریت مریخی” است.
همچنین این مرکز قصد دارد شهرک مفهومی مریخ 2117 را برای درک شرایط مهاجرت و زندگی انسان در مریخ را ایجاد کند. اولین مرحله اجرای این برنامه از سال 2020 با پایه گذاری شهر علمی مریخ آغاز خواهد شد.

انتهای پیام
Let’s block ads! (Why?)
Source: elmi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *