فضانوردان برای سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی به روانشناس نیاز ندارند

به گزارش ایسنا؛ خبرگزاری تاس این مطلب را به نقل از پزشکان پژوهشگاه بررسی مسائل زیست پزشکی آکادمی علوم روسیه اعلام کرد. آنها گفته‌اند که “تمامی آماده‌سازی، از جمله آمادگی روانشناسانه کیهان‌نوردان سایوز ام.اس-11، طبق روال عادی بدون تغییر خاصی صورت گرفته و هیچ کار اضافی روانشناسانه جهت تقویت روحیه فضانوردان برای این سفر مورد نیاز نیست.موشک سایوز اف-گ در ماه اکتبر گذشته در حالیکه فضانورد روسکاسموس آلکساندر اووچینین و نیک‌هیگ، فضانورد ناسا را بر عرشه ناو کیهانی سایوز ام.اس-10حمل می‌کرد دچار مشکل فنی شد ولی به دلیل آن که سامانه نجات اضطراری سفینه سایوز به درستی عمل کرد توانست آنان را به آرامی فرود آورد.
اولگ اورلف کارشناس پژوهشگاه بررسی مسائل زیست پزشکی به خبرنگار خبرگزاری تاس گفت: پس از فرود در قزاقستان، روانشناسان خدمه سایوز ام.اس-10 را مورد معاینه قرار دادند اما مشاهده شد که خدمه به کمک روانی خاص نیاز نداشتند و این حادثه برای آنان به لحاظ روانی مشکلی ایجاد نکرده بود.
با توجه به اینکه آمادگی روانی یکی از الزامات سفر فضایی بشمار می‌رود کارشناسان پژوهشگاه بررسی مسائل زیست پزشکی، خدمه جدید که قرار است با سایوز ام.اس-11 راهی فضا شوند را مورد معاینه روانی قرار دادند تا اگر نیاز باشد برای تقویت روحیه، با آنها کار شود. کمیته اصلی پزشکی بعد از بررسی‌های همه جانبه، آنها را مناسب برای پرواز شناخت و تایید کرد که هر سه فضانورد از روحیه بالایی برخوردارند و بدون هیچ مشکلی می‌توانند به فضا سفر کنند.
ناو کیهانی سایوز ام.اس-11 طبق برنامه باید در ساعت 14:31 روز 3 دسامبر(بوقت مسکو) راهی ایستگاه بین‌المللی فضایی شود. بر عرشه این ناو، اولگ کانوننکو کیهان‌نورد روسکاسموس، دیوید سنت ژاک فضانورد سازمان فضایی کانادا و آنه مک کلاین فضانورد ناسا حضور خواهند داشت. این سه تن ماموریتی 140 روزه را در مدار زمین به انجام خواهند رساند.
انتهای پیام
Let’s block ads! (Why?)
Source: elmi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *